انجمن وبلاگ نویسان [آوازک]

نسخه‌ی کامل: واقعیت کاکتوس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.

ghafari28

واقعیت کاکتوسکاکتوس یک نوع گیاه است که می تواند مقادیر زیادی آب را ذخیره کند و در زیستگاه های بسیار گرم و خشک زنده بماند. حدود ۲۰۰۰ نوع مختلف از کاکتوس وجود دارد که در اندازه، شکل، رنگ و نوع زیستگاه متفاوت است. تقریبا تمام کاکتوس ها به بیابان و مناطق خشک جنوب و شمال امریکا بومی هستند. با توجه به مورفولوژی جذاب، امروزه کاکائو در سراسر جهان یافت می شود.  جمع آوری بیش ازحد و از دست دادن زیستگاه تهدید اصلی برای بقا کوکتی های وحشی است. گونه های خاصی در معرض خطر قرار دارند، اما خوشبختانه تجارت اکثر گونه های کاکاشی توسط قانون ممنوع است.جالب بودن اطلاعات کاکتوس:اندازه کاکتوس بستگی به گونه دارد. بزرگترین گونه کاکتوس می تواند به ۶۶ فوت در ارتفاع برسد و وزن آن تا ۴۸۰۰ پوند (زمانی که به طور کامل با آب بارگذاری می شود). کوچکترین گونه ها معمولا فقط در چند سانتی متر ارتفاع دارند.
کاکتوس می تواند درخت (مثل درخت)، استوانه ای، گرد، نامنظم یا شکل دریایی داشته باشد. سطح می تواند مسطح و یا پوشیده شده با رگه ها باشد.کوکتی می تواند سبز، بنفش یا قهوه ای سبز باشد. آنها مواد موثره ای روی سطح دارند که از طریق انتقال (از بین رفتن آب از طریق سوراخ های کوچک زمانی که دمای بیرونی بالا است) جلوگیری می کند.ککتی به جای برگها ستون فقرات است. ستون فقرات می تواند نرم و یا سخت، راست و یا منحنی، مرتب در ردیف و یا پراکنده. آنها می توانند به طول ۶ اینچ برسند.ستون فقرات دارای دو نقش عمده است: آنها از بین رفتن آب از طریق تعرق جلوگیری می کنند و گیاه را از حیوانات بی خطر نگه می دارند.
هر ستون فقرات از آرئول توسعه می یابد، که به نظر می رسد ساختار مشابه در برابر ضربه یا ساختار نوک پیک بر روی سطح کاکتوس است.از آنجا که کاکتوس در مناطق خشک زندگی می کند، آنها نیاز به جذب مقدار زیادی آب و ذخیره آن را در ساقه و ریشه ها برای دوره خشکسالی. علاوه بر ذخیره سازی آب، ساقه نقش فرایند فتوسنتز (تولید غذا را با استفاده از نور خورشید و دی اکسید کربن) بازی می کند.آب از کاکتوس دارای چگالی بالاتری نسبت به آب شیرین است، اما برای نوشیدن امن است.ریشه های کوکتی چند اینچ زیرزمینی قرار دارند، اما می توانند به قطر ۷ فوت برسند زیرا آب به راحتی از طریق شن و ماسه عبور می کند.
ککتی دارای دوره های خفته و دوره های رشد و شکوفایی شدید است. دوره های رشد نیاز به آب و نور خورشید کافی دارند و معمولا کمتر از دوره های استراحت هستند.اندازه و شکل گل بستگی به گونه های کاکائو و نوع گرده افشان دارد. آنها می توانند سفید، قرمز، نارنجی، صورتی یا آبی رنگ باشند.
پروانه ها، زنبورها، پروانه ها، خفاش ها و پرتقال ها گرده افشان های اصلی کوکتی هستند.ستون های کاکتوس را می توان در تولید قلاب ها، شانه ها و سوزن ها استفاده کرد. میوه می تواند به عنوان غذا مورد استفاده قرار گیرد.
برخی از کوکتی ها ماده ای بنام mescaline تولید می کنند که باعث اثرات هذیانی می شود.
ککتی می تواند از ۱۵ تا ۳۰۰ سال زنده بماند، البته این بسته به نوع هم دارد.